SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radykalne kroki przeciw piractwu. Blokowane są przystawki z Android TV

Brazylijski odpowiednik Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czyli Narodowa Agencja Telekomunikacyjna (Anatel) poinformowała o radykalnych krokach podjętych przeciwko piratom IPTV. Urząd twierdzi, że w ramach specjalnej operacji udało mu się zablokować 80 proc. przystawek z systemem operacyjnym Android TV, służących do nielegalnego odbioru. 

Przystawki m.in. z Android TV dają „nowe życie” staremu telewizorowi, który nie jest Smart TV. Za ich pośrednictwem można skorzystać z popularnych aplikacji streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Max czy YouTube. Niekiedy jednak urządzenia są wykorzystywane do nielegalnych usług. Ze sklepu Google Play znikają tylko wybrane aplikacje służące do obsługi list m3u z pirackimi streamami kanałów telewizyjnych, transmisji sportowych czy treści wideo na żądanie.

Nie wszyscy klienci piratów są zaawansowanymi technicznie użytkownikami. Niektórzy przestępcy sprzedają przystawki z pirackimi aplikacjami w Android TV i załadowanymi już listami nielegalnych streamów. Kilka miesięcy temu prezes hiszpańskiej La Ligi Javier Tebas obwinił Google za problem z piractwem IPTV. - Google jest główną przyczyną obecnego problemu z piractwem, ponieważ nie podejmuje odpowiednich działań, jest współwinny działalności pirackiej polegającej na kradzieży praw autorskich - stwierdził.

Nowe laboratorium antypirackie

Brazylijskiemu urzędowi od początku 2023 roku udało się zablokować ponad 3 tys. serwerów obsługujących pirackie dekodery. Niedawno doszło do oficjalnego otwarcia nowego laboratorium antypirackiego Anatel w Brasílii. Jak informuje torrentfreak.com, jest wyposażone w 12 dużych ekranów do monitoringu i 6 stacji roboczych. Ma ono usprawnić walkę z piractwem. Dzięki placówce możliwe było przeprowadzenie operacji, która miała zablokować 80 proc. aktywnych przystawek do pirackiego streamingu. W zeszłym roku liczbę takich działających urządzeń w Brazylii szacowano na 7 mln.

Nie wiadomo jak trwałe okażą się działania Anatel. Kiedy w Holandii zajęto serwery pirackich platform, nielegalne usługi nie działały europejskim klientom jedynie kilka dni. Brazylijczyków odstraszać mają akcje z udziałem służb. W trakcie 29 operacji antypirackich skonfiskowano 1,4 miliona urządzeń. Anatel pochwalił się też blokadą 11 800 domen związanych z piractwem.

Kończący kadencję członek zarządu Anatel Artur Coimbra poinformował na łamach Tele.Síntese, że trwają testy przed wdrożeniem technologii tak zwanej „wirtualnej pieczęci”. Polega na automatycznym poszukiwaniu nielegalnych streamów i blokady pirackich przystawek i dekoderów. 

Dołącz do dyskusji: Radykalne kroki przeciw piractwu. Blokowane są przystawki z Android TV

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janek
jedyna skuteczna forma walki z piractwem, to zmiana myślenia. streaming muzyki i wideo generuje zyski nieporównywalne ze stratami z piractwa. pora na telewizję na żywo.
6 5
odpowiedź
User
Tytus
Komu się płaci tak jak np.aktorom dostaje tz.gaze i deeodendy.Stolarz ztobi krzeslo zaplaci soe za nie i dewidendy za uzytkowanie to to samo.
5 3
odpowiedź
User
myślący
A ja nie potrzebuję żadnych przystawek, bo nie oglądałbym waszego "contentu", nawet jakby był za darmo. Wolę książki. I co mi zrobicie?
14 3
odpowiedź