SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagrody Pulitzera za ujawnienie molestowania w Hollywood i powiązań Trumpa z Rosją. Jest polski akcent

Wczoraj rozdano prestiżowe Nagrody Pulitzera. "New York Times" i "New Yorker" zostały nagrodzone za artykuły o molestowaniu w Hollywood. "NYT" i "The Washington Post" za teksty o rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory. Nagrodę otrzymała także urodzona w Bytomiu, ale wychowana w Ameryce Martyna Majok.

Nagrody Pulitzera są przyznawane od 1917 r. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki. Wyróżniani są głównie amerykańscy dziennikarze i twórcy. Listę tegorocznych zwycięzców podano w poniedziałek podczas specjalnej konferencji.

Kategorii jest 21, z czego najwięcej - 14 - przyznawanych jest dziennikarzom. W dwudziestu z nich zwycięzca dostaje czek na 15 tys. dolarów, w kategorii służba publiczna - złoty medal.

Zdobywcy Nagród Pulitzera w 2018 r. w kategoriach dziennikarskich

Służba publiczna - redakcje "The New York Times" i "The New Yorker" za artykuły o wieloletnim molestowaniu seksualnym, jakiego dopuszczał się Harwey Weinstein, producent filmowy. Artykuły dla "NYT" napisały dziennikarki Jodi Kantor i Megan Twohey, a dla "TNY" Ronan Farrow.

Dziennikarstwo krajowe - redakcje "The New York Times" i "The Washington Post" za teksty związane ze śledztwem ws. ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku oraz opisanie kontaktów rosyjskich urzędników z przedstawicielami Donalda Trumpa w kampanii wyborczej.

Breaking News - dziennik "The Press Democrat" za relację z historycznych pożarów, które spustoszyły Santa Rosa i hrabstwo Sonoma.

Dziennikarstwo śledcze - "The Washington Post" za informacje, że republikański kandydat na senatora Roy Moore dopuszczał się molestowania seksualnego nieletnich dziewczynek.

Dziennikarstwo objaśniające - "The Arizona Republic" i USA Today Network za materiały dotyczących zbudowania muru wzdłuż granicy USA z Meksykiem.

Dziennikarstwo lokalne - redakcja "The Cincinnati Enquirer" za wnikliwą narrację i wideo dokumentujące siedem dni używania heroiny w Cincinnati, ukazujące, w jaki sposób śmiertelne uzależnienie spustoszyło rodziny i lokalne społeczności.

Dziennikarstwo międzynarodowe - Claire Baldwin, Andrew R.C. Marshall i Manuel Mogato z agencji Reuters za teksty o brutalnych morderstwach dokonywanych w imieniu wojny z narkotykami, którą wypowiedział prezydent Filipin Rodrigo Duterte.

Publicystyka - Rachel Kaadzi Ghansah z czasopisma "GQ" za portret mordercy Dylanna Roofa

Komentarz - John Archibald z Alabama Media Group

Krytyka - Jerry Saltz z "The New York Magazine" 

Editorial writing - Andie Dominick z "The Des Moines Register"

Komiks - Jake Halpern i Michael Sloan z "The New York Timesa" za serię komiksów, które opisują codzienne zmagania rodziny uchodźców i strach przed deportacją.

Fotografia informacyjna - Ryan Kelly z "The Daily Progress" w Charlottesville za uchwycenie momentu uderzenia samochodu podczas zamieszek na tle rasowym w Charlottesville w stanie Wirginia

Fotografia pełnometrażowa - pracownicy Reutersa za zdjęcia, które ujawniają przemoc, jakiej doświadczają uchodźcy z grupy etnicznej Rohingja uciekając z Birmy.

LITERATURA, SZTUKA I MUZYKA
Fikcja - "Less" Andrewa Seana Greera.
Dramat - "Cost of Living" Martyny Majok (urodzona w Bytomiu, ale wychowana w Ameryce)
Historia - "The Gulf. The Making of American Sea" autorstwa Jacka E. Davisa
Biografia - "Prairie Fires: The American Dreams of Laura Ingalls Wilder" autorstwa Caroline Fraser.
Poezja - "Half-light" autorstwa Frank Bidart.
Reportaż - "Zamykanie swoich. Zbrodnia i kara w czarnej Ameryce", James Forman Jr.
Muzyka - "DAMN" Kendricka Lamara.

Dołącz do dyskusji: Nagrody Pulitzera za ujawnienie molestowania w Hollywood i powiązań Trumpa z Rosją. Jest polski akcent

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FAKE SZITY !!!!
POwiazania z KACAPEM to raczej clintonowa miala cały czas za obamusa bambusa !!!! reszta to FAKE SZITY takie same jak u nas POmpują tvn-WSI,GWno i lisWEEKI !!!! Na calą dobę minute prawdy !!!!
0 0
odpowiedź