SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mowa nienawiści w internecie. Czy przekroczyliśmy granicę?

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - choć rodzina apelowała o spokój i rozwagę w politycznych komentarzach - spierają się wszyscy: politycy, dziennikarze i osoby publiczne. Swoją aktywność zwiększyły także internetowe trolle. Czy mowa nienawiści osiągnęła apogeum? Czy jest szansa odwrotu i zlikwidowania tego zjawiska? O to zapytaliśmy dziennikarzy.

Dołącz do dyskusji: Mowa nienawiści w internecie. Czy przekroczyliśmy granicę?

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam Kołodziej
a czy Adamowicz został zamordowany przez mowe nienawiści w internecie? Co za bzdura. Facet siedział w pierdlu i obwiniał za to PO. Co ma piernik do wiatraka zatem?
0 0
odpowiedź
User
Sebastian
Już granica została przekroczona. Teraz trzeba zacząć zmieniać podejście do otoczenia. Ale najpierw trzeba zacząć od siebie , bo to my krytykujemy jakąś osobę co nam nie zależy.
0 0
odpowiedź
User
Little Big Horn
oczywiście, że tak. Mowę nienawiści na skalę przemysłową zapoczątkował TVN zaś TVP doprowadziła ją do formy ekstremalnej i najbardziej prymitywnej, wyciągniętej wprost ze ścieku. Te dwie stacje są winne polaryzacji,ich dziennikarze na posyłki partii politycznych ponoszą odpowiedzialność za chamstwo w dyskusji i zasługują na pogardę. Nikt przyzwoity nie ogląda TVN i TVP z naciskiem na tę drugą.
0 0
odpowiedź