Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2020-11-02

A A A POLEĆ DRUKUJ

Czy jesień to dobry czas na termomodernizację?

 

Termomodernizacja to złożony temat, który może budzić wiele wątpliwości. W jakich sytuacjach jest konieczna? Jak dobrać odpowiedni materiał izolacyjny? I wreszcie -  w którym momencie roku należy ją wykonać? Pytania wynikają z faktu, że każdy dom jest inny i wymaga właściwych, dostosowanych rozwiązań. Termin w jakim można wykonywać prace jest jednak uniwersalny dla każdego budynku i jesteśmy w stanie jednoznacznie go określić.

Ocieplenie domu styropianem wykonuje się najczęściej za pomocą tzw. metody lekkiej mokrej (ETICS). Warstwy łączy się wtedy przeważnie przy użyciu kleju – dlatego wymagane są odpowiednie warunki atmosferyczne. Materiał izolacyjny przyklejamy do czystej i suchej ściany - nie da się więc ukryć, że deszcz lub silny wiatr nie sprzyjają takiemu montażowi. Temperatura powinna wynosić między 5 a 25 stopni Celsjusza, a jeśli jest niższa lub wyższa to wykonanie termomodernizacji wymaga zamontowania specjalnych kurtyn, które osłonią elewację i wpłyną na obniżenie lub podwyższenie temperatury. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby chronić płyty styropianowe przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Dlatego właśnie późne lato i wczesna jesień to idealny czas na przeprowadzenie termomodernizacji – temperatury nie są za wysokie ani za niskie, a słońce nie jest już tak uciążliwe jak w czerwcu czy lipcu. Jest to też ostatni moment, żeby ocieplić dom przed nadejściem zimy, kiedy dobra izolacja jest nam szczególnie potrzebna. Dzięki temu nie będziemy marzli, a także… nie wydamy fortuny na ogrzewanie i wyświadczymy przysługę naszej planecie!

„Jeśli chcemy ocieplić nasz dom w skuteczny sposób nie tylko odpowiednie warunki atmosferyczne mają znaczenie. Dużą wagę należy przyłożyć także do dopasowania właściwego styropianu.” – mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin. „Warto wspomnieć, że w różnych częściach domu należy wykorzystać różne rodzaje materiału izolacyjnego. Styropian podkładowy sprawdzi się do ocieplenia podłóg lub dachów płaskich, wodoodporny do fundamentów czy ścian piwnic, a fasadowy – do elewacji budynku. Na izolację fasad warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ to właśnie tą drogą z naszego domu ucieka najwięcej ciepła.” – dodaje.

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić tzw. lambdę wybranego przez nas styropianu. Lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła, określa właściwości izolacyjne danego materiału. Zasada jest prosta – im niższa, tym lepiej. W przypadku styropianu Fasada λ PRO 40 firmy Styropmin wartość ta wynosi (λD) ≤ 0,040, co gwarantuje naprawdę dobrą izolację cieplną, która znacznie podniesie komfort naszego życia. Pomimo swojej nazwy, ten rodzaj styropianu nadaje się nie tylko do fasad. Możemy ocieplić nim także szkielety ścian działowych, podłogi na legarach czy dachy krokwiowe. „Pamiętajmy, że odpowiednia termoizolacja to inwestycja na długie lata. Warto więc dobrać materiał, który jak najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom i potrzebom naszego domu, a montaż powierzyć doświadczonym fachowcom.” – podsumowuje Dariusz Pruszkowski.





Słowa kluczowe:Styropmin

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS