SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook nie chce płacić za treści wydawcom, ale zamierza oceniać ich wiarygodność

Facebook wprowadza wewnętrzny system który ma oceniać wiarygodność mediów publikujących w serwisie i według tego pozycjonować ich treści w Newsfeedzie. Mark Zuckerberg zapowiedział też, że jego spółka nie zamierza płacić wydawcom za zamieszczanie materiałów. - Facebook deklaruje pomoc dla niezależnego dziennikarstwa, ale nie chce płacić wydawcom za treści. Jednak presja mediów na uczciwe rozliczenie będzie coraz silniejsza - przewiduje Paweł Nowacki, konsultant rozwiązań dla wydawców.

Dołącz do dyskusji: Facebook nie chce płacić za treści wydawcom, ale zamierza oceniać ich wiarygodność

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To jest porządek
Niech zgadnę - takie walczenie z fake newsami aby przechylać szalę na lewą stronę. Gloryfikować tych co mówią półprawdę, blokować tych co mówią czystą prawdę, blokować wszystko co związane z wiarą katolicką, treściami prawicowymi i dalsze kłamanie ludzi. Nic tak nie podzieliło Polaków jak media społecznościowe i smartfony - to wszystko przez tą nieustanną możliwość dostępu do internetu, to nieustanne poszukiwanie informacji. Nie jesteśmy przez te rzeczy sobą, bawimy się w teatrzyk kukiełek i wierzymy we wszystko co zobaczymy i przeczytamy w sieci, jednak na słowo nikt sobie w obecnych czasach nie ufa. To właśnie te dwie rzeczy powodują tą stagnację, ten zastój emocjonalny, uwstecznienie intelektualne i powodują osamotnienie i pustkę w życiu. Smartfony i media społecznościowe to dwa największe szkodniki naszych czasów - to efekt inżynierii socjo-technnicznej, by trzymać ludzi w nieustannym kontakcie - efekt jest taki, że nikt za sobą nawet nie tęskni, bo kontakt jest nieustanny w sieci, za pośrednictwem chociażby Facebooka. Dużo prościej jest pisać do siebie, aniżeli rozmawiać telefonicznie a co dopiero w cztery oczy, przecież to teraz sprawia niewyobrażalną trudność. Jak upadną media społecznościowe i smartfony to skończy się era cyfrowego niewolnictwa, to będzie prawdziwa rewolucja, to będzie wydarzenie niczym upadek muru berlińskiego, upadnie cyfrowa kurtyna, która dzieli nas poglądowo, odziera z prywatności i odbiera smak naturalnego życia takie jakie było sprzed pojawienia się tychże rzeczy. Nałóg uzależnienia od smartfona trzeba wyeliminować, podobnie jak uzależnienie od social mediów, by ludzie cieszyli się wolnością i nieskrępowaniem tak jak cieszyli się kilkanaście lat temu. Żadnej sztucznej inteligencji, żadnego obsesyjnego zainteresowania smart technologiami, by wszystko śledziło i zbierało dane, żadnych odcisków palca, żadnych skanów siatkówki oka, żadnych czipów. Koniec wdrażania wizji takiej jak na filmach science-fiction. Takie pomysły trzeba pogrzebać. Wracamy do normalności!.
0 0
odpowiedź
User
Twarde lądowanie
Niech zgadnę - takie walczenie z fake newsami aby przechylać szalę na lewą stronę. (...) Wracamy do normalności!.

Jak to mówi młodzież: xD
0 0
odpowiedź