SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwanaście wolnych częstotliwości radiowych w puli KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaktualizowała listę wolnych częstotliwości radiowych w analogowym eterze. Znajduje się na niej 12 lokalizacji, ale wpisano na nią tylko dwie nowe: dla Piły i Hajnówki.

Dołącz do dyskusji: Dwanaście wolnych częstotliwości radiowych w puli KRRiT

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marnowanie częstotliwości
Niestety wiele dodatkowych częstotliwości jest marnowanych na często całkowicie zbędne doświetlanie istniejących już w regionie stacji radiowych. Nosi to czasami znamiona ograniczania konkurencji (lepiej samemu ją przejąć, niż gdyby miał pojawić się konkurent).
15 4
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Wiele stacji genewskich się zakłóca, np. Gdańsk vs. Bydgoszcz

Nie tylko się zakłócają, są regiony, gdzie sygnał dedykowany dla danego województwa nie dociera, np. Chojnice. Dlaczego 6 proc. powierzchni jest poza zasięgiem sygnału Trójki, RMF FM i Radia Zet?
0 0
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Polska powinna wystąpić o renegocjację podziału częstotliwości na UKF

Na renegocjacjach się tylko traci. Dania i Holandia przeprowadziły zerobase i są dzisiaj wiodącymi krajami w rozbudowie sieci DAB+. Każda nowa koordynacja częstotliwości prowadzi do utraty prawa nadawania poza granicę obszaru, na który dedykowany jest sygnał. Od paru lat podchodzi się do koordynacji częstotliwości UKF tak jak do częstotliwości DAB+. Na mapie rysowany jest obszar na który sygnał ma docierać i moc nadajnika wraz z anteną są odpowiednio dopasowywane.
7 4
odpowiedź